_ _ _
Katalogs
HERBALS.LV Veikali
Uzzini savu Došu
Piesakies jaunumiem Herbals
Piegade
Saņem jaunumus pārlūkā:

17.09.2015Dabīga mutes higiēna

Vai esi dzirdējis, ka cilvēka organisms sastāv no 90% baktēriju? Ja nē, tad pēdējais laiks iepazīties ar šo iemītnieku ietekmi uz mūsu organismu rakstā "Slimība sākas gremošanas traktā (pirmā daļa)" . Arī mute ir viena bagāta baktēriju krātuve, un mūsu uzdevums ir rūpēties par to, lai tur atrastos galvenokārt labvēlīgās baktērijas, tādējādi veicinot ne vien mutes un zobu veselību, bet arī uzlabotu imunitātes funkcijas. Šajā rakstā apskatīsim dažus līdzekļus veselīgai un dabīgai mutes higiēnai.

Dabīga mutes higiēna

 

Kaut arī zobu veselība ir lielā mērā atkarīga no organisma iekšējās vides, uzturvielu nodrošinājuma un gremošanas trakta veselības, nevar noliegt, ka arī labvēlīga un veselīga vide mutes dobumā un pienācīga smaganu masāža ir veselīgu zobu veicinātāji. Tāpat arī kopējo organisma veselību var veicināt rūpējoties par savu mutes higiēnu.

Plaši reklamētie mutes skalošanas līdzekļi un zobu pastas diemžēl ne vien nerisina mutes un zobu problēmu cēloņus, bet arī rada nepiemērotu vidi labvēlīgām baktērijām, tās iznīcinot un neļaujot veselīgi atjaunoties. Turklāt ķīmiskais sastāvs šiem līdzekļiem nereti ir veselībai bīstams.

Atbrīvoties no toksīniem

Vai kādreiz esi aplūkojis savu mēli no rīta tūlīt pēc pamošanās? Mēles izskats- aplikums, nospiedumi, krāsa- viss liecina par cilvēka veselības stāvokli, tāpēc ir diezgan vērtīgi, ja pieliec pūles kārtīgi nopētīt savu mēli ik rītu. Ja mēle ir ar baltu aplikumu, organismā ir uzkrājusies Ama (toksiski nosēdumi- pēc Ajūrvēdas), citiem vārdiem, uzturā tiek lietoti produkti, kurus ķermenis nespēj sagremot/nepiemērota pārtika, ķermenis ir novārdzināts un uzkrāj atkritumvielas organismā (ne tikai uz mēles). Kaut arī mutes dobuma un mēles tīrīšana neatrisinās problēmu saknē, tā var palīdzēt atvieglot toksīnu nastu.

Mēles tīrīšana ar vara stīpu

Jau vairākus gadus, no rītiem tīru savu mēli ar vara mēles tīrītāju (iesaku iegādāties Herbals.lv) tas laikam vairāk ir kā pieradums,
vairs pat īsti nepiedomājot pie šīs prakses sniegtajiem labumiem, taču Herbals.lv veselīga atgādinājuma dēļ, atgriezos pie šīs procedūras labvēlīgās ietekmes pārskatīšanas.



 

 Regulāra mēles tīrīšana palīdz:

  • atbrīvoties no liela daudzuma slimību izraisītājiem mikrobiem, kuri izsauc dažādas mutes dobuma saslimšanas (kariess, parodontoze, stomatīts); 
  • atbrīvoties no nepatīkamas smakas mutē; 
  • masējot mēles aktīvos punktus un receptorus, aktivizēt un stimulēt iekšējo orgānu darbību, tātad, uzlabot vispārējo pašsajūtu;
  •  tīra mēle palīdz pilnīgāk izjust garšas, ko mēles aplikums traucē sajust. Jūs atklāsiet jaunas garšas nianses, un, lai cik dīvaini tas neliktos – sāksiet mazāk ēst. Kā apgalvo Ajurvēda, nepieciešamība pēc ēdiena ne tikai apmierina bada sajūtu, bet arī apziņu ar garšas sajūtām. Kad garšas uztvere notrulinās, tas noved pie pārēšanās un liekā svara.(1)

 

Mutes dobuma tīrīšana ar sāli

Šo procedūru esmu aizguvusi no Pavasara Studijas vadītājas Ineses Prisjolkovas, tāpēc šeit citēju viņas sniegto informāciju par šo procedūru:

"Tad nu ar mutes tīrīšanu būtu jādara tā. No rīta pamostoties, pirms vēl iedzer pirmo glāzi ūdens un pirms vēl ēd brokastis, paņem zem mēles pusi tējkarotes sāls (bez joda) un turi to tik ilgi, kamēr tā izkūst. Tas var ilgt kādas 5 vai 7 minūtes. Tikmēr vari iet dušā vai darīt kādus savus rīta darbiņus, bet sāls pa to laiku mierīgi kūst mutē.

Sajūta patīkama, drusku varbūt kodīga. Bet efekts ir ļoti labs, jo neviena zobu pasta tā neiztīrīs baktērijas un mikrobus no slēptām zobu šķirbiņām vai smaganu kabatiņām, kā sāls.

Kad sāls mutē izkusis, tad ir vērts šo siekalu un sāls sajaukumu paskalināt pa mutes iekšpusi un pusi izspļaut. Savukārt, kamēr pārējais šķidrums ir mutē ir vērts ar tīru pirkstu pamasēt smaganas virzienā uz zobiem. Vēl noteikti vajag notīrīt mēles aplikumu. Vari izmantot jogas karotītes vai parastu tējkarotīti, bet pats galvenais –nevajag atstāt mēles aplikumu mutē.

Manā skatījumā šo metodi ir vērts pielietot ne tikai tādēļ, ka tas veicina mutes dobuma un zobu veselību, bet arī tādēļ, ka tas neļauj visai mutes dobuma netīrībai nonākt organismā." (2)

Mutes dobuma tīrīšana ar eļļu

Šis ir vēl viens paņēmiens, kā efektīvi atbrīvoties no mēles aplikuma, toksīniem un nelabvēlīgajām baktērijām. Šī ir klasiska naturopātijas prakse mutes higiēnai, un jāsaka arī gana iedarbīga- mutes skalošana ar eļļu (oil pulling).

 

 

Šo praksi orģināli veic izmantojot sezama vai kokosriekstu eļļas, taču arī augstas kvalitātes olīveļļa būs gana laba. Procedūru veic no rīta, tūlīt pēc pamošanās. Kārtīgu malku eļļas 15-20minūtes tur mutē, paskalojot to no vienas uz otru pusi, tā, lai viss mutes dobums būtu saskarē ar eļļu šo 20 minūšu laikā. Šajā laikā var darīt citus rīta rituālus. Pēc 20 minūtēm eļļu izspļauj un mēli notīra ar iepriekš minēto vara mēles tīrāmo. Pēc tam muti var izskalot ar siltu ūdeni.

 

Šī procedūra ne vien ļauj attīrīt mutes dobumu un uzlabot zobu stāvokli, nereti atvieglojot zobu jutīgumu un aizdziedējot zobu bojājumus, bet arī veicināt kopējo organisma veselību, jo tā atbrīvo ķermeni no toksīnu uzkrājumiem.

 

Zobu tīrīšana izmantojot pašgatavotu zobu pastu

Drīz būs apritējis jau gads, kopš esmu uzsākusi lietot dabīgos zobu tīrīšanas līdzekļus jeb pašgatavotas pastas un pulverus. Mani zobi ir veselāki, nekā pirms tam (šeit gan noveļu vainu uz uztura paradumu maiņu), un arī viss mutes dobums jūtas veselāks.

 

No zobu pastas atteicos pēc Autoimmune Summit 2014, kurā klausījos kā funkcionālās medicīnas zobārsts izklāsta zobu pastu problemātiku, sintētiskos savienojumus, ķimikālijas un to, cik viegli patiesībā ir rūpēties par savas mutes higiēnu dabīgā ceļā, jo vai tad tā mēs nedarījām visu laiku pirms tikai izgudrotas šīs gudrās pastas?

 

Zobu pastu gatavo izmantojot kokosriekstu eļļu, sodu, ēteriskās eļļas, visu kārtīgi samaisot kopā un uzglabājot stikla burciņā:

  • 3 ēd.k. kokosriekstu eļļas, ar kaudzīti
  • 3 ēd.k. sodas
  • 5-10 pilieni (vai mazāk atkarībā no eļļas) ēteriskās eļļas (oregano, krustnagliņu, tējas koka, u.c.)

 

 

Taču vari pagatavot arī zobu tīrīšanai paredzētu "pulverpastu", 

kuru gatavo izmantojot:

  •  3 ēd.k. sodas
  • 10-15 maltas krustnagliņas (smaganu veselībai)
  • 3 tējk. sāls (sāls palīdz izdalīties siekalām, kas ir antibakteriāls materiāls mutē)

Visu sajauc kopā un uzglabā burciņā vannasistabā. Starp citu Džūlija Robertsa savu plašo smaidu pucē tieši izmantojot sodu.

 

Zobu tīrīšana ar Miswak - Arak kociņu

Šis ir vislabākais zobu tīrīšanas veids ceļojumos, it īpaši, kad pārvietojies (vai pat dzīvo) mašīnā, jo nav nepieciešams nedz ūdens, nedz zobu pasta. Tāpat šī zobu birste kalpo apmēram 2 mēnešus. Pati ar šo zobu tīrīšanas veidu iepazinos tieši ceļojot, un man jāsaka, ka labākas alternatīvas zobu higiēnai atrodoties ceļā nav!

 

Vairāk par Miswak zobu birsi-

  • atsvaidzina mutes dobumu; 
  • novērš sliktu elpu;
  • nostiprina zobus un smaganas;
  • noņem no zobiem ēdienu paliekas un aplikumu;
  • izbalina zobus, pateicoties kramakmeņa sastāvdaļu saturam.
  • Miswak atlikumi turpina neitralizēt baktērijas 2 dienu laikā pēc tā izmantošanas;
  • satur tanīnus, kuri samazina smaganu asiņošanu un iekaisumu;

Vairāk par šo brīnumkociņu un iegādi lasi Herbals.lv

 

Veselīgi zobiem ir nepieciešama masāža

Šo man iemācīja mana zobārste. Vairāk par pastas strīķēšanu gar zobiem svarīgāka ir kārtīga smaganu masāža, kas aktivizē asinscirkulāciju un apgādā zobu saknes ar uzturvielām. Mēs esam raduši domāt, ka tieši pasta būs tā, kas atbrīvos zobus no aplikuma, kaut gan patiesībā tieši optimāla zobu apasiņošana (kas rodas masējot smaganas ar miswak kociņu vai parasto zobu birsti) un fermenti siekalās ir vajadzīgie faktori veseliem zobiem. Es parasti iesaku zobus mazgāt jeb masēt ar zobu birsti apmēram 3-4 minūtes, tas ir vienas dziesmas vidējais ilgums, tāpēc uzliec fonā kādu savu iemīļotu gabalu un šī procedūra paskries nemanot!

 

Svaiga elpa sākas ar labu veselību un pareizu uzturu

Lai elpa būtu svaiga un smaržotu ir jāmeklē dziļāk ķermenī, kāpēc elpa nav svaiga. Iemesli var būt visdažādākie- vāja gremošanas sistēma (kuņģis, aknas, utt), neatrisināta infekcija, kas apgrūtina limfātisko sistēmu, vāja detoksifikācija, uzturvielu trūkums un nepiemērots uzturs, dehidratācija un citas problēmas. Starp citu, pastāv uzskats, ja elpa smaržo pēc ķiplokiem ilgi pēc tam, kad tie ēsti- ķermenis ir gana toksisks.
 

+371 286-688-54
herbals@herbals.lv
SIA ELFARM HERBALSHOP
LV40003936046
Kr. Valdemāra 159, Rīga, LV-1013, Latvija
Rekvizīti norēķiniem:
AS Swedbank HABALV22
KONTS: LV66HABA0551017184222
Dabur
Organic India
Himalaya Drug
Planet Ayurveda
Indian Henna
Bioherba
Herbals Diet
Swanson
LIFELINES

All rights reserved | HERBALS.LV | Copyright SIA ELFARM HERBALSHOP © 2006-2024