Tīģera balzams ir viens no atpazīstamākajiem produktiem pasaulē. Kā visi zina, šī līdzekļa vēsture ir saistīta ar Āziju. 1870. gadā ķīniešu ārstniecības augu zinātnieks Aw Chu Kin aizbrauca no Ķīnas uz Birmu. Viņš paņēma līdzi augu izcelsmes formulu, kas tika izstrādāta Ķīnas imperatoram. Pēc tam viņš atvēra garšaugu veikalu, lai ikviens varētu gūt labumu no šīs universālās vērtības. Pamazām balzams kļuva pazīstams ar savu efektivitāti un uzticamību, vispirms Āzijā un pēc tam visā pasaulē.
Interesants ir fakts, ka tīģeru balzams ir sarkanā un baltā krāsā.
Kādi ir šie divi balzāmi?
Sarkanā tīģera balzams ir tradicionāla ķīniešu ziede, kas izgatavota no ārstniecības augiem, no kuriem galvenais ir kampars. Šo ēterisko eļļu un augu kombināciju izmanto sāpju mazināšanai un iekaisuma mazināšanai, kā arī locītavu un muskuļu spazmām.
Uzklājot, sarkanā tīģera balzams rada gan siltuma, gan aukstuma sajūtu. Sastāvā iekļautā kampara un krustnagliņu ēteriskā eļļa rada siltuma sajūtu, bet mentols, mentola ēteriskā eļļa un kajeput ēteriskā eļļa drīzāk rada aukstuma sajūtu.
Kad lietot Red Tiger Balm:
👉iesildīt ķermeni pirms treniņa
👉pie muskuļu sasprindzinājums
👉 locītavu un cīpslu iekaisums
👉 pret aizcietējumiem, caureju un dažādām vēdera sāpēm, veicot vēdera masāžu
👉 asinsrites uzlabošanai, piemēram, uz kājām, kad ir auksts
Savukārt White Tiger balzams ir vieglāka Red Tiger balzama versija. Tas ir īpaši ieteicams deguna un elpceļu sastrēguma mazināšanai. Baltais tīģera balzams tiek izmantots arī masāžai un rada ļoti patīkamu karstuma-aukstuma sajūtu.
Kad lietot White Tiger balzamu:
👉 atveseļošanās muskuļu un locītavu līmenī pēc fiziskās slodzes
👉 pie galvassāpēm ar vieglu deniņu masāžu
👉 pie klepus ar masāžu krūškurvja un muguras apvidū
👉 Lai pasargātu pret odiem un mazinātu niezi no kukaiņu kodumiem
👉 atvieglo aizliktu degunu
👉 Lai atvieglotu reiboni un sliktu dūšu, vienkārši ieelpojot atvērta tīģera balzama tvaikus
👉 ādas niezes mazināšanai
👉 efektīvi cīnās ar pēdu sēnīti
Atšķirība starp sarkano un balto tīģera balzamu
Galvenā atšķirība starp sarkano un balto tīģera balzamu ir tā, ka baltajā tīģera balzāmā ir augstāka piparmētru eļļas koncentrācija, kas padara to mazāk sildošu nekā sarkanais tīģeru balzams.
Sarkanā tīģera balzams satur 5% ķīniešu kanēļa ēteriskās eļļas, ko savukārt baltais tīģera balzams nesatur. Un otrādi, White Tiger Balm satur 16% eikalipta ēteriskās eļļas, bet Red Tiger Balm nesatur. Attiecīgi sarkano tīģerbalzamu lieto pret muskuļu un locītavu sāpēm, savukārt balto tīģeru balzamu vairāk izmanto deguna eju atvieglošanai un atveseļošanās veicināšanai pēc sporta nodarbībām.
Ņemiet vērā, ka baltais tīģera balzams pēc būtības ir neitrāls un maigāks, tāpēc to var izmantot biežāk nekā sarkano tīģeru balzamu.
Kuru tīģera balzamu izvēlēties? 👉
https://www.herbals.lv/lv/search?find=tiger+balm
Ja šaubāties starp sarkano un balto tīģera balzamu, ziniet, ka sarkano variantu galvenokārt izmanto, lai remdētu sāpošus muskuļus un locītavas, savukārt baltajam balzāmam, kas ir maigāks, ir plašāks pielietojums. Balto galvenokārt izmanto, lai ārstētu LOR infekcijas (sastrēgumus degunā, elpceļos, rīklē utt.)