_ _ _
Katalogs
HERBALS.LV Veikali
Uzzini savu Došu
Piesakies jaunumiem Herbals
Piegade
Saņem jaunumus pārlūkā:

23.07.2013PIENS

Šī informācija 100% ir attiecināma tikai uz pienu, kas slaukts no dabīgās pļavās ganītām govīm.No Ajurvēdas viedokļa jebkura cilvēka dzīve pilnīgi pamatoti sākas ar pienu.

Šodien pastāv ļoti daudz pretrunīgu viedokļu par pienu. Tiek uzskatīts, ka piens nav piemērots ēdiens pieaugušajam cilvēkam, kas tiek pamatots ar daudziem argumentiem.

Tomēr piens ir unikāls dabas produkts, kura īpašās olbaltumvielas – kazeīna – saturā ir visas mūsdienu zinātnei pazīstamas aminoskābes. Tāpēc tas var kalpot par brīnišķīgu ēdienu visiem cilvēka audiem bez jebkādiem izņēmumiem, īpaši smadzenēm, tas sekmē smalko struktūru veidošanos, no kā ir atkarīga īsta veselība un imunitāte.

ODŽASS un SATVA
Ajurvēdas traktāti apraksta pienu kā dievišķo nektāru. Tur ir teikts, ka, ja pastāv kāds nektārs, tad tas ir tikai govs piens. Laiks piena uzņemšanai ir tumšais diennakts laiks, un pienam, kas tiek uzņemts, obligāti ir jābūt siltam.

Tas ir saistīts ar smalko piena enerģiju. Izrādās, ka piens ir Mēness produkts. Piens ir saistīts ar Čandru (Mēnesi), tajā ir ODŽASA spēks. Odžass ir enerģija, kas tiek akumulēta mūsu organismā naktī. No rīta mēs jūtam svaigumu, vieglumu. Tas nozīmē, ka mēs uzkrājām Mēness enerģiju – odžasu. Tādējādi, piens, kas tika izdzerts pa dienu, netiks sagremots. Piens jādzer tikai uz nakti.

Piens ir arī produkts, kas nes labsirdības enerģiju (SATVA). Kad cilvēks dzer pienu, tiek stiprināts viņa smalkais ķermenis un prāts.

Bet tikai SILTPIENAM, kas iegūts no govs, par kuru rūpējas, piemīt tāds spēks!
Diemžēl, veikalā tāds piens nav nopērkams. Parasti ekonomisku apsvērumu dēļ pārdod pienu, kas ir atjaunots no pulvera, nevis pilnpienu.
 
PIENS UN TRĪS DOŠAS 
Uzzini savu Došu >>
http://www.herbals.lv/dosha_lv/

Smalkajam ķermenim ir neredzama daba, bet mēs to sajūtam ar sava psihiskā stāvokļa palīdzību. Piens iedarbojas uz cilvēka smalko ķermeni. Tātad, pats piens arī ir smalks pēc enerģētikas – tam piemīt psihiskā iedarbība uz cilvēku.

Cilvēkam, kas rīkojas ar sapratu, piens var palīdzēt „diagnosticēt” savu stāvokli. Ja jebkura vecuma cilvēks, pieminot vārdu „piens”, ar riebumu šķebinās: „Es kopš bērnības nedzeru pienu, mans organisms to neuztver”, tad var runāt par palielinātu iekšējo Uguni (augsta PITTA) šī cilvēka ķermenī. Tas izpaužas, kā šķidra vēdera izeja, kairinājums uz ādas, bet cilvēka raksturā parādās kaitīgums, dusmas, skaudība, mantkāre, lepnība.

Kāds nedzer pienu, jo jūt sevī gļotu paliekas (KAPHA). Vai nu tieši otrādi, kāds neapdomīgi dzer to aukstu, kas pastiprina auksta piena kvalitātes dabas īpatnības. Tas noved pie gļotu daudzuma palielināšanās, biežiem saaukstēšanās gadījumiem un iesnām. Enerģētikas līmenī cilvēkam saasinās slinkums un inerce.


VATA konstitūcijas pārstāvjiem piens vienmēr nāk par labu! Tādiem cilvēkiem piens samazina nemieru, nervozitāti, uzlabo uzmanības koncentrāciju un baro organismu.
 
KAD DZERT PIENU?
Pieaugudzis cilvēks var dzert pienu tikai vēlu vakarā (pēc saulrieta) vai agri no rīta (pirms Saules ausmas). Pārējā laikā tas traucē gremošanai, dažreiz pat ir kaitīgs veselībai. Tomēr lielākā daļa cilvēku mēģina dzert pienu gaišajā diennakts laikā, un tā ir viņu kļūda.

Liekas, ka arī mūsu zinātnieki ir pētījuši piena iedarbību uz cilvēka organismu arī gaišajā diennakts laikā, bet visi šāda veida pētījumi nevar sniegt ticamu informāciju par govs piena ārstniecisko spēku.
Izteikts govs piena ārstnieciskais efekts rodas tikai tad, ja to izmanto tumšajā diennakts laikā. Sākumā tas liekas brīnumaini un noslēpumaini, bet Ajurvēda visu izskaidro.
 
Ja jūs sekosiem šiem vieglajiem noteikumiem, tad varēsiet pēc pašu pieredzes pārliecināties, ka pienam piemīt neparasts ārstniecisks un atjauninošs spēks, kas netraucē gremošanas procesiem.
1. Piens nav savienojams ne ar ko citu. Tas jādzer tikai atsevišķi, nepiedzerot to klāt citam ēdienam, un vislabāk to dzert ir pirms miega.
2. Piens obligāti ir jāvāra un tas ir jādzer silts vai karsts. Vislabāk ir uzvārīt tik daudz piena, cik jūs grasāties izdzert, jo daudzkārtēja uzsildīšana novājina tā spēku.
3. Visefektīvākais šis dzēriens kļūst tad, ja pienam pievieno pustējkaroti kausēta sviesta (Gī sviesta).
4. Ja jums ir vāji gremošanas procesi, par ko liecina liekais svars, smaguma sajūta kuņģī, hroniskas gremošanas trakta slimības, netīra āda, tad obligāti pievienojiet pienam naža galiņu sasmalcināta ingvera, kardamona vai kurkumīna.
5. Ja jūsu ajurvēdiskā konstitūcija ir Kapha vai Vata, tad nav ieteicams dzert aukstu pienu rudenī, ziemā un agrā pavasarī. Noteikt savu konstitūciju ir iespējams šeit: http://www.herbals.lv/dosha_ru/
6. Piens Ajurvēdā ir Anupana – ārstniecisko substanču pavadonis, tāpēc ārstniecisko zāļu un garšvielu efekts daudzkārt palielinās. Tieši tāpēc ar pienu ir ieteicams uzdzert Čavanprašu un daudzas citas ārstnieciskas zāles.
7. Tie, kuriem patīk auksts piens, var neliegt sev šādu baudu, BET ņemiet vērā, ka tādā veidā iedzerts piens vairs nav ārstniecisks produkts.
8. Ja pirms miega (aptuveni stundu pirms miega) izdzert glāzi silta govs piena, tad prāta smalkais ķermenis attīrās un spēcinās. Ja jūs ilglaicīgi lietosiet govs pienu vakara pusē, jūs varēsiet pamanīt savā raksturā pozitīvas izmaiņas.

Viktorija Darakova
Jogas instruktore un ajurvēdas konsultante
 

+371 286-688-54
herbals@herbals.lv
SIA ELFARM HERBALSHOP
LV40003936046
Kr. Valdemāra 159, Rīga, LV-1013, Latvija
Rekvizīti norēķiniem:
AS Swedbank HABALV22
KONTS: LV66HABA0551017184222
Dabur
Organic India
Himalaya Drug
Planet Ayurveda
Indian Henna
Bioherba
Herbals Diet
Swanson
LIFELINES

All rights reserved | HERBALS.LV | Copyright SIA ELFARM HERBALSHOP © 2006-2024