Matu krāsošanas kom-plekts: bļodiņa un ķemmīte - matu krāsas ota
Matu krāsošanas ieteikumi
- Nedrīkst krāsot ar sintētiskām krāsām matus, ja tie ir iepriekš krāsoti ar hennu vai basmu. Ir jānogaida vismaz seši mēneši. Ja krāsosiet ātrāk, tad labākajā gadījumā krāsa nenokrāsos matus vienmērīgi un slikti turēsies, sliktākajā – jūsu mati kļūs neprognozējamā krāsā (visbiežāk – zaļgani).
- Pirms krāsas iegādāšanās ir vērts izpētīt, kas katrā iepakojumā ietilpst, jo bieži vien tajos jau ir pievienotas daudzas noderīgas lietas – ne tikai pati krāsa, bet arī mitrinošs līdzeklis, cimdi, aplikators krāsas uzlikšanai.
- Ja krāsa tiek lietota pirmo reizi, vispirms tā jāizmēģina nelielā laukumā, tādējādi iespējams pārliecināties gan par to, vai neveidojas alerģija, gan par to, vai krāsa atbilst cerētajai – to var izmēģināt, piemēram, aiz auss.
- Bet ja matus uz savu roku vispār krāso pirmo reizi, tad vislabāk sākt nevis ar noturīgo matu krāsu, bet gan, piemēram, krāsojošo šampūnu vai tonētāju.
- Vieglāk matus nokrāsot ar krēmveida konsistences krāsu, jo tā nenotek un ir vieglāk ieliekama matos.
- Jāņem arī vērā, vai mati pirms krāsošanas ir jāizmazgā. Lai krāsa labāk turētos matos, bieži vien to liek nemazgātos matos, tomēr ir krāsas, pirms kuru likšanas mati ir jāizmazgā. Tādā gadījumā tos nevajag žāvēt ar fēnu, bet gan viegli nosusināt, lai neatvērtos matu zvīņas. Ja tos nav nepieciešams mazgāt, tad jāņem vērā, ka matos nedrīkstētu būt pūsta laka vai liktas putas.
- Tā kā pirmajā reizē reti kad izdodas matus precīzi nokrāsot pie saknēm, neaizskarot pieri vai ausu daļu, tad labāk pie matu sakņu līnijas uzklāt taukaina krēma kārtiņu (der arī matu vasks), kuru pēc tam viegli būs noņemt nost.
- Tāpat matu vienmērīgākai nokrāsošanai labāk izmantot knaģiem līdzīgas sprādzītes, ar kurām var atspraust matus, lai pakāpeniski visus var nokrāsot.
- Visvienkāršākajā variantā sievietes izlīdzas ar matu krāsas ielikšanu ar roku matos, tomēr ērtāk un vienmērīgāk būs, ja tiks izmantota speciālā matu krāsas ota.
- Visgrūtāk pašai ir nokrāsot pakauša daļu, tāpēc to gribas atstāt uz beigām. Bet vēlamāk ir sākt tieši ar to, jo šajā daļa mati ir cietāki un ilgāk uzņem krāsu. Lai izdotos labāk nokrāsot, var lūgt palīgā vēl kādu, vai arī izlīdzēties ar otru spoguli, lai redzētu, kur krāsot. Tad gan jāiemanās darboties kā spoguļrakstā.
- Matus var sadalīt trijās daļās – sānos un vidusdaļā, sākot krāsot no apakšas ar vidējo daļu. Krāsošana arī aizņem lielāko daļu laika.
- Beigās matus saķemmējam – šādi krāsa būs uzlikta vienmērīgāk.
- Tad, skatoties pēc instrukcijas attiecīgo laika daudzumu jāpavada, kamēr krāsa iedarbojas. Labāk īpaši nepārvietoties, vēl jo vairāk no siltākām uz vēsākām telpām, jo temperatūru svārstības var nelabvēlīgi iedarboties uz iznākumu.
- Nedrīkst matus apsegt ar cepurīti.
- Ja jānokrāso tikai ataugušās saknes, tad sākumā var nokrāsot tikai ataugušo daļu un tad, kad apmēram puse no laika pagājusi, ielikt krāsu atlikušajā matu daļā.
- Un tad jau lielais mazgāšanas darbs. Pirmajā mazgāšanas reizē vajag pavisam nedaudz ūdeni, lai krāsu saputotu. Tad iespējams arī ar šīm putām nomazgāt vietas, kur uz ādas nevietā nonākusi krāsa.
- Tad var mazgāt krāsu kārtīgi ārā no matiem. Pēc tam jau likt šampūnu un attīrīt matus līdz galam. Lai tos palutinātu, ir vērts ielikt arī balzāmu krāsotiem matiem – tas mēdz būt atsevišķā tūbiņā pievienots matu krāsai un izlietojams vairākās reizēs.
- Un tad jau var arī žāvēt un veidot matus kā ierasts, bet ar jaunu skatu uz dzīvi.