Koka piesta-miezeris
10х11cm
Piesta - saukta arī par miezeri - ir bļodiņa, kas paredzēta dažādu produktu, kā sāls, piparu un dažādu garšvielu smalcināšanai. Piestā var arī jaukt daudzveidīgas mērces, piemēram, smalcināt ķiplokus kopā ar rozmarīnu, pēc tam pievienojot mikstūrai sinepes - šī ir tikai viena no daudzajām receptēm, ko varat pagatavot šajā ozola un oša koka piestā. Lai gan mūsdienu sadzīves tehnikas klāsts ir ļoti bagāts arī ar visādiem smalcinātājiem un spiedēm, dažkārt nekas nav labāks par parasto mehānisko spiedi un piestu.
Garšas ziņā mērcīte, kas iegūta no piestā smalcinātiem, dažādiem garšaugiem, ķiploka un olīveļļas, var sacensties pat ar šefpavāru brūvējumiem.
Miezeris un piesta var būt izgatavotas no daudziem dabīgiem materiāliem, piemēram, koka, granīta un marmora.
Piestā, jūs nevarat saturu vienkārši berzēt, bet tas arī intensīvi jāspiež un jāmaisa.
Bērna motoro prasmju attīstīšana - to var izmantot arī kā rotaļlietu
Piestas lietošana attīsta praktiskas dzīves iemaņas, vienlaikus veicinot kustību spēka un koordinācijas attīstību, kā arī izjūtot sensoro ieguvumu, ko rada augu smaržas!
Ja jūsu bērnam vēl nav sava piesta, ir pienācis laiks to iegādāties tūlīt! Šāds noderīgs rīks, lai attīstītu bērna kopējo un smalko motoru koordināciju, kā arī mudinātu koncentrēties un pievērst uzmanību detaļām. Piestu var izmantot kā atsevišķu rotaļu rīku vai izmantot reālā ēst gatavošanas procesā, lai palīdzētu jūsu bērnam justies lepnam un iesaistītam gatavošanas procesā!
Piestas darbību var viegli pielāgot dažādiem mērķiem un prasmju līmenim. Mazs bērns var sākt iemācīties sasmalcināt nelielu daudzumu mīksto vielu (piemēram, rīsu burbuļus “uzpūstos rīsus”), pēc tam pāriet uz cietāku priekšmetu sasmalcināšanu (piemēram, sāls kristālu pārvēršanu pulverī) un pēc tam apgūt malšanas kustību (piemēram, piparmētru malšana pastā vai kviešu graudu pārvēršana par “miltiem”).
Koka izstrādājumu kopšana:
- Koka izstrādājumus tīra ar mīkstu auduma gabaliņu, pēc vajadzības to nedaudz samitrinot parastajā cepam eļļā.
- Koka izstrādājumus nedrīkst mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, tos drīkst mazgāt zem silta tekoša ūdens. Pēc mazgāšanas tos nosusina ar auduma dvieli vai papīra salveti.