Savu nosaukumu aizkrūtes dziedzeris saņēma pateicoties tam, kas tas atgādina trijzaru dakšiņu. Tomēr, tā izskatās tikai veselīgs dziedzeris – bojātam bieži ir tauriņa vai buras forma. Aizkrūtes dziedzera cits nosaukums ir hipofīze, kas grieķu valodā nozīmē "dzīvības spēks". Pagājušā gadsimta 60s gados zinātnieki saprata, ka aizkrūtes dziedzeris pieder pie imūnsistēmas orgāniem! Un ne pie maznozīmīgiem kā limfmezgli, mandeles vai adenoīdi, bet pie galvenajiem.
Aizkrūtes dziedzera funkcijas
Ilgtermiņa novērojumi liecina, ka no šī rozā dziedzera ir lielā mērā atkarīga cilvēka dzīve, it īpaši bērnu dzīve, kuri ir jaunāki nekā pieci gadi. Eksistē tāds fakts, ka aizkrūtes dziedzeris - imūnsistēmas šūnu (limfocīti) paātrinājuma "skola", kas veidojas no cilmes šūnām kaulu smadzenēs. Pēc tam, kad imūnās sistēmas jaundzimušie "karavīri" parādās aizkrūtes dziedzerī, tie tiek pārveidoti T-limfocītos, kas spēj apkarot vīrusus, infekcijas un auto imūnu slimībās. Pēc tam pilnā kaujas gatavībā, tie nonāk asinīs. Un visintensīvākā apmācība notiek pirmajos 2-3 cilvēka dzīves gados, un tuvāk pieciem gadiem, kad aizstāvji jau eksistē diezgan cienīga armijas veidā, aizkrūtes dziedzera funkcija sāk nodzist. Līdz 30 gadu vecumam, tas ir gandrīz pilnībā novājināts, bet tuvāk četrdesmit no aizkrūtes dziedzera parasti neko nepaliek.
Organisma "Antiage"
Aizkrūtes dziedzera ekstinkciju ārsti sauc par kāpināšanu vai mainītu attīstību, lai gan dažiem cilvēkiem tīmuss pilnībā nepazūd - paliek neliels limfātisks un taukaudu klasteris. Grūti pateikt, kāpēc aizkrūtes dziedzeris dažiem cilvēkiem noveco un pazūd agrāk, bet citiem vēlāk. Varbūt tas ir ģenētiska predispozīcija, var, tas ir atkarīgs no dzīvesveidā... Bet ārsti ir pārliecināti, ka vēlāk tas notiek, jo labāk. Un viss tāpēc, ka aizkrūtes dziedzeris spēj palēnināt organisma bioloģisko pulksteni, citiem vārdiem sakot, palēnināt novecošanās.
Piemēram, vienā no eksperimentiem, diviem suņiem (vecam un jaunam) notika aizkrūtes dziedzera transplantācijas operācija. Vecam dzīvniekam implantēja jauna dzīvnieka dziedzeri un jaunam sunim – veca suņa dziedzeri. Rezultātā pirmais dzīvnieks ļoti ātri atveseļojas, kā arī arvien uzvedās un izskatījās pēc pāris gadiem jaunāks. Un otrs strauji novecoja līdz momentam, kad nenomira vecuma dēļ.
Kāpēc tas notiek?
Aizkrūtes dziedzeris ir ne tikai T-limfocītu paaugstināta armija, bet arī tas ražo aizkrūtes dziedzera hormonus, kas aktivizē imūnsistēmu, uzlabo ādas atjaunošanos, veicina ātrāku šūnu atjaunošanos. Īsāk sakot, tīmuss strādā pie nopietnas atjaunošanas darbības visam organismam.
Jaunatnes injekcija
Imunologi ir atraduši veidu, kā uzlabot novecojošu dziedzeri - cilmes šūnas suspensija un šļirce izveicīgas ārstu rokās, kurš ievedīs tos tieši aizkrūtēs. Saskaņā ar plānu šī vienkārša manipulācija palīdzēs tīmusam pilnībā atgūties, atgriežot savam saimniekam zaudēto jaunību. Šīs metodes ierosinātāji uzskata, kā tāda ievadīšana ir daudz efektīvāka, nekā injicējot ar cilmes šūnām asinsritē, kur tie ātri tiek iznīcināti, sniedzot īsu enerģijas, jaunības un spēka pieaugumu.
Dzīve pēc nāves
Tomēr baidīties no šī dziedzera izzušanas nav nepieciešams. Nekāda cilvēka dzīvības drauda šīs dabas process neatnes. Eksistē tāds fakts, ka pirmajos piecos dzīves gados aizkrūtes dziedzeris cilvēka organismā rezervē tādu T-limfocītu skaitu, kas ir pietiekams visam dzīves laikam. Turklāt, pensionēta dziedzera funkciju daļēji pieņem atsevišķas ādas šūnas, kuras spēj sintezēt aizkrūtes dziedzera hormonus.
Kas viņai varētu patikt?
Tāpat kā visiem imūnsistēmas orgāniem, hipofīze mīl proteīnu, kas, no vienas puses, ir celtniecības antivielu bloki, no otras puses - uzlabo savu šūnu aktivitāte, un priekšroka jādod dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielām (tos var atrast zivī, gaļā, sierā, piena produktos), kā arī spirulinā, (http://www.herbals.lv/lv/superfoods) griķos un pupās.
Tīmusam arī patīk siltuma procedūras. Aizkrūtes dziedzeris novērtēs saunu, karstās kompreses, ēterisko eļļu pamatā ziedes berzes vai fizioterapiju sesijas. Tomēr iesaistīties aizkrūtes dziedzera stimulācijā imunologi neieteic, jo ilgtermiņa darbība neizbēgami novedīs pie ķermeņa izsīkuma, un tas var izraisīt pretēju efektu. Tā tīmusu nav ieteicams siltināt vairāk par 5-10 dienām, vēlams tieši pirms saaukstēšanās perioda.
Runājot par pašu slimību, augstas temperatūras gadījumā aizkrūtes dziedzera stimulācija var izraisīt bojājumus ķermeņa audos un straujāku slimības progresēšanu (tas būs ātrāk, bet tas būs grūtāk izturēt). Tātad, vislabāk darīt kompreses, ja slimība ir tikai sākumā, un cilvēks jūtas vājumu, viņam ir iesnas, bet temperatūra nepacēlās.
Ko viņai nepatīk?
Aizkrūtes dziedzeris absolūti nepanes stresu (troksni, temperatūras izmaiņas, anestēzijas). Spriedzes laikā dziedzeris samazinās, kā rezultātā samazinās dzīvības enerģija. Stresa gadījumā tiek mobilizētas visas T-šūnas, kā rezultātā aizkrūtes dziedzeris steigā sagatavo jaunus aizsargus. Tāpēc cilvēkam, kas daudz riskē un nervozē, hipofīze noveco ātrāk.
Aizkrūtes dziedzeris darbības traucējumi var izraisīt kortizola deficītu - hormonu, ko ražo virsnieru dziedzeri. Tā rezultātā, aizkrūtes dziedzerim ir nepieciešams strādāt divus darbus, kas varētu novest pie dziedzera palielināšanās vai audzēja aizkrūtēs. Abas šīs slimībās var būt, ja cilvēks ir gauss, bieži slimo ar saaukstēšanās, gripu un herpesu. Precīza diagnoze var veikt, pamatojoties uz rentgena staru, ultraskaņas rezultātu vai imunogrammu (maz T-limfocītu skaits norāda iespējamās problēmas ar aizkrūtes dziedzeri).
Kā stimulēt tīmusu?Novājinātu aizkrūtes dziedzeri var uzlabot ar vienkāršu metodi, dažu sekunžu laikā.
Metodes būtība ir tā, ka 10-20 reizes vajag ar savu roku paklauvēt dziedzera vietā. Tādu pieskaršanu vajag izdarīt viegli ar pirkstu galiem, izvēloties jauku ritmu. Tādā veidā Jūs varat dažas sekundes laikā stabilizēt organismu un piepildīt to ar spēcinošu enerģiju.
Bet šīs vietas berzēšana, gluži pretēji, darbojas kā relaksējoša. Protams, Jūs varat arī vienkārši uzlikt savu roku uz aizkrūtes un ļaut enerģijai plūst. Šis ir vēl viens efektīvs veids dzīvības enerģija atjaunošanai.
Ja Jūs regulāri, katru rītu stiprināsiet aizkrūtes dziedzeri, un atkārtosiet šo procedūru vairākas reizes dienas laikā, tad pēc neilga laika jutīsities daudz spēcīgāk.
Jūs varat pievienot pie šī procesa arī afirmācijas, piemēram, tādu: "Es esmu jauns, vesels, skaists" vai kādu no Jūsu pašu izdomātu, tikai pārliecinieties, ka tās ir pozitīvas.
Kad Jūsu aizkrūtes dziedzeris ir aktivizēts, Jūs varat sajust prieku un laimi. Tas var aizņemt kādu laiku, kamēr jutīsiet kaut ko.
Ja Jums ir bieži nemiers, panika, stress - dariet to vairākas reizes dienā, un Jums būs iespēja atgūt dzīves līdzsvaru.
|
+371 286-688-54 herbals@herbals.lv SIA ELFARM HERBALSHOP LV40003936046 Kr. Valdemara 159, Riga, LV-1013, Latvia Банковские реквизиты: AS Swedbank HABALV22 KONTS: LV66HABA0551017184222 |
Актуальные акции Как заказать? Где купить? Друзья Аюрведические растения Тест Узнай свою Дошу |
Dabur Organic India Himalaya Drug Planet Ayurveda Indian Henna Bioherba Herbals Diet Swanson LIFELINES |
|