Amaranta audzēšanas un izmantošanas vēsturei ir vismaz 8000 gadi. Amaranta vēsture ir tikpat pārsteidzoša, ka arī traģiska.
Amarants tika plaši izmantots kā pārtikas un pielūgšanas simbols inkiem un actekiem. Centrālās un Dienvidamerikas iedzīvotāji uzskatīja "nevīstošu" amarantu par dievišķo kultūru un izmantoja amaranta eļļu un amaranta sēklas vietējās upurēšanas ceremonijās.
Spāņu konkistadori-iekarotāji nolēma, ka iznīcinot šo nežēlīga rituāla būtisku atribūtu - amarantu, viņi varētu iznīcināt necilvēcīgo tradīciju. Audzēšana, uzglabāšana un amarantu izmantošana tika stingri aizliegta. Sakarā ar to, vērtīgāko un unikālu augu, kas šodien, zinātnieki, kas pēta to īpašības nosauca par "21.gadsimtā produktu ", aizmirsa to dzimtenē.
Spāņi, protams, atveda šo brīnišķīgo augu uz Eiropu (16. gadsimta beigās), bet īsti nezinot par amaranta vērtīgām īpašībām pārtikā un medicīnā, Vecajā pasaulē amarantu sāka izmantot tikai kā skaistu dekoratīvo augu.
Amarants - jauna kultūra, kas piesaista zinātnieku un praktiķu uzmanību ar minerālvielu bagātību un olbaltumvielu līdzsvaru, tas satur daudz vitamīnu, minerālsāļu. Pētījumi, kas veikti pēdēju desmitu gadu laikā ir atklājuši amaranta piemērošanu dažādu slimību ārstēšanai un profilaksei.
Amaranta olbaltumvielu saturs ir 13-19%, pareiza sakrišanā ar teorētiski aprēķināto ideālu proteīnu skaitu, un to aminoskābju sastāvs ir vienāds ar sievietes piena olbaltumvielām. 100 g amaranta olbaltumvielās ir ietverti 6,2 g lizīna - neaizstājamās aminoskābes, kas nav tādā apjomā citos augos. Lizīna trūkuma gadījumā pārtika vienkārši nesagremojās un olbaltumvielas organismā atrodas " caurlaides" tranzītā.
Amaranta sēklas ir bagātas ar sarežģītām polinepiesātinātām taukskābēm (linolskābe, palmitīna, stearīna, oleīna, linolēnskābe), un to saturs ir 77%, 50% pieder linolskābei, kas tiek sintezēta no arahidonskābes, kas ir prostaglandīnu sintēzes pamats organismā.
Arī amaranta sastāvā ir citas cilvēka organismam svarīgas vielas, piemēram, serotonīns, sarkanās sērijas pigments, ksantīni, žults skābes, holīns, steroīdi, B grupas vitamīni (riboflavīns - B2, tiamīns - B1), vitamīns E, tokoferoli, D vitamīns, pantotēnskābe un skvalēns.
Pašlaik amarants jau ir veiksmīgi izmantots dažādās valstīs, lai ārstētu dažādu slimību virkni - iekaisuma procesi, uroģenitālās sistēmas vīriešiem un sievietēm, hemoroīdi, anēmija, nespēks, cukura diabēts, aptaukošanās, nervozitāte, dažādas ādas slimības un apdegumi, periodontīts, kuņģa čūla un divpadsmitpirkstu zarnas čūla, ateroskleroze.
Preparāti, kas satur amaranta eļļu, samazina holesterīna daudzumu asinīs, aizsargā organismu no radiācijas ietekmes, veicina ļaundabīgo audzēju uzsūkšanos pateicoties skvalēnam - unikālai vielai.
Organiskie Amaranta sēklu milti >>
|
+371 286-688-54 herbals@herbals.lv SIA ELFARM HERBALSHOP LV40003936046 Kr. Valdemara 159, Riga, LV-1013, Latvia Банковские реквизиты: AS Swedbank HABALV22 KONTS: LV66HABA0551017184222 |
Актуальные акции Как заказать? Где купить? Друзья Аюрведические растения Тест Узнай свою Дошу |
Dabur Organic India Himalaya Drug Planet Ayurveda Indian Henna Bioherba Herbals Diet Swanson LIFELINES |
|