_ _ _
Каталог
Магазин HERBALS.LV
Узнай свою Дошу. Простой и понятный тест
Подписаться на новости Herbals
Dostavka
Получать новости в браузере:

02.04.2013Tīrība – dievišķā pazīme, vai kāpēc nevar iztīrīt zobus vienu reizi visam mūžam

Kāpēc man jāattīrās? Es taču nepiesārņojos! Es pērku tikai kvalitatīvus produktus, gandrīz neēdu tā saucamo atkritumpārtiku un gaļu, cenšos neēst pirms gulētiešanas… Tā padomās daudzi :)

Bet paskatieties visapkārt, uz savu istabu. Jūs it kā speciāli nepiegružojat vidi un pat cenšaties likt lietas savā vietā. BET pēc kāda laika, apmēram nedēļas, istaba ir jātīra. Tāda ir mūsu dzīve – viss ar laiku tiek izjaukts un  vajadzīga enerģija no ārpuses, lai atkal no jauna ieviestu kārtību. Būtu jauki vienu reizi un uz visiem laikiem iztīrīt zobus, bet nez kāpēc no rīta tie jātīra atkal :)

Organisma tīrību, līdzīgi kā istabas tīrību, jāuztur, regulāri jākārto, bet dažas reizes gadā jāveic ģenerāltīrīšana! Vislabākais laiks ir pavasaris. Tieši tagad, kad daba pati atjaunojas: ziema aiziet, koku stumbros sāk tecēt sula un it visā ir jūtama atjaunošanās nepieciešamība. Šāds laiks Ajūrvēdā tiek dēvēts par sezonu maiņu. Tas ir vislabākais laiks, lai veiktu attīrīšanās procedūras, tādas kā aknu un zarnu tīrīšana, Pančakarma, Lielais gavēnis. Visas dabiskas organisma attīrīšanās sistēmas pamatā ir viens un tas pats princips: netraucē un organisms attīrīsies pats!

Saskaņā ar Ajūrvēdu,  visu slimību iemesls ir Ama, kas veidojas no nepareizi pārstrādātas barības un nepareizi pārstrādātāmemocijām. Mūsu organisms ir veidots tā, ka tas vienlaicīgi nespēj gan uzņemt barību, gan attīrīties no liekā. Pēc tā, kad mēs apēdam kaut ko, gremošanas process strādā vēl 3-4 stundas! Jo mazāk mēs ēdam, jo vairāk laika organismam ir attīrīties.

Lūk, daži ne pārāk sarežģīti noteikumi, lai uzturētu sava ķermeņa tīrību: 
• Vairieties no ātrajām uzkodām! Gremošanas process prasa daudz enerģijas no organisma. Pastāvīgi ēdot, mēs neļaujam organismam atpūsties. Pārtraukumam starp ēdienreizēm jābūt ne mazāk kā 4 stundas.
• Nakts pārtraukumam jābūt ne mazāk kā 14-16 stundas. Nakts laikā, kad gremošanas sistēma atpūšas, organismā aktivizējas attīrīšanās procesi! Tas nozīmē, ka, ja jūs pēdējo reizi paēdāt 19.00 vakarā, tad brokastīm jābūt ne agrāk kā 9.00 no rīta.
• Reizi nedēļā atpūtieties no ēšanas! Kā stāsta tie, kas praktizē vienas dienas badošanos, pierast pie ierobežojumiem nav vienkārši. BET ar laiku rodas  viegluma un lidojuma sajūta, sāc saprast, ka tas ir tā vērts.
• Var gavēt ne katru nedēļu, bet tikai 2 reizes mēnesī – pilnmēness un jauna mēness laikā vai ekadaši dienās.
• Ir labi 1 reizi nedēļā rīkot „atslodzes  dienu”. Nav obligāti pilnībā atteikties no ēdiena, piemēram, var ēst tikai augļus, sulas vai salātus, vai arī tikai putras (rīsus, griķus).
• Atslodzes dienu ir labi piemeklēt pēc horoskopa – attiekšanās no ēdiena noteiktā nedēļas dienā veicinās likteņa uzlabošanos. Izvēloties vienu atslodzes dienu nedēļā, ievērojiet šo noteikumu ne mazāk kā 21 nedēļu. Pa šo laiku organisms labi attīrīsies un daudzas kaites izzudīs pašas no sevis.

 
Pavasarī organismam īpaši nepieciešama „ģenerālā tīrīšana”. Visi dzīvnieki uz ziemu pieņemas svarā, lai būtu siltāk un stabilāk aukstumā. Arī cilvēks nav izņēmums :)

Ziemas periodā mēs uzkrājam diezgan labu zemādas tauku kārtu, lai būtu siltāk. Daudzi doma, ka tie ir barības vielu krājumi, bet diemžēl, tas nav gluži tā. Līdz ar tauku šūnām nepareizas ēšanas un mazkustīga dzīves veida rezultātā un „citiem labumiem” organismā uzkrājas Ama  - toksīni no slikti sagremotas barības.

Pavasarī daudzi jūtas noguruši un izjūt spēku trūkumu, neskatoties uz to, ka pilnvērtīgi ēd vai pat lieto vitamīnus un uzturbagātinātājus. Uzkrātā Ama piesārņo zarnu traktu, traucējot vērtīgo barības vielu uzsūkšanās procesu un bojājot zarnu trakta veselīgo mikrofloru. Toksīni piesārņo starpšūnu membrānas, neļaujot barības vielām nokļūt šūnās. Sanāk, ka mēs ēdam, ēdam, bet viss vērtīgais aiziet garām un organisms tiek novājināts!

Ama veidojas organismā, ja:
• Paēd nelaikā, piemēram, pēc saules rieta, kad gremošanas procesi palēninās un organismam nav pietiekami daudz spēka, lai pārstrādātu apēsto.
• Apēd pēc konstitūcijas jums neatbilstošu ēdienu. Noteikt Ajūrvēdisko konstitūciju var šeit: http://www.herbals.lv/dosha_lv/

• Paēd ne visai svaigu, vecu, uzsildītu, sasaldētu, konservētu ēdienu.
• Uzturā pārsvarā ir ļoti daudz balto miltu un baltā cukura.

Uzkrātie toksīni bloķē starpšūnu membrānas, traucē šūnu barošanos un normālus fizioloģiskos procesus organismā. Tīrs organisms un regulāra tā attīrīšana ir nozīmīgi ne mazāk, kā pareizs uzturs. Organisma tīrīšana ir svarīgākā šādas ēšanas sastāvdaļa.

Īpaši tas ir svarīgi tiem, kas nodarbojas ar jogu. Praktiku laikā mūsu iekšējie orgāni (vēdera dobuma orgāni, zarnas, aknas, muskuļi, iekšējās sekrēcijas dziedzeri)  aktivizējas, asinsrite paātrinās un normalizējas. Šo izmaiņu rezultātā asinīs nokļūst milzīgs daudzums gadiem uzkrāto atkritumu. Viss organisms un, pirmkārt smadzenes, var izrādīties spēcīgas toksikācijas stāvoklī. Bet vai jūs zināt, ka regulāra organisma tīrīšana un pareizs uzturs:
• Uzlabo jogas praktiku
• Likvidē hroniskas saslimšanas
• Atjauno organismu un palīdz samazināt svaru
• Attīra ādu
• Likvidē bezmiegu

Jogas tradīcijās ir uzkrāta bagāta attīrīšanās pasākumu pieredze, lai atjaunotu, atveseļotu un nostiprinātu organismu. Lai saglabātu veselību ļoti nepieciešams uzturēt ne tikai ārējo, bet arī iekšējo tīrību, kas zināmā mērā ir atkarīga no uztura un ūdens kvalitātes, kā arī no organisma attīrīšanas procesiem.

Esiet veseli!
Viktorija Darakova
Jogas un Ajūrvēdas konsultante

Detoksikācija un enerģija TRIFALA ORGANIC >>

+371 286-688-54
herbals@herbals.lv
SIA ELFARM HERBALSHOP
LV40003936046
Kr. Valdemara 159, Riga, LV-1013, Latvia
Банковские реквизиты:
AS Swedbank HABALV22
KONTS: LV66HABA0551017184222
Dabur
Organic India
Himalaya Drug
Planet Ayurveda
Indian Henna
Bioherba
Herbals Diet
Swanson
LIFELINES